1

Szűrő

Hírek, versenyek, eredmények

Szentkirályi Fair Play Díj

Átadták a Szentkirályi Fair Play Díjat az idén jubileumot ünneplő Nemzeti Vágtán. A legsportszerűbb résztvevő elismerésére alapított díjat Temerin lovasa, Nagy Arnold nyerte. A Hírös Vágtán győztesként befutó Szentkirály település ezúttal nem jutott a döntőbe.Több ezer néző szurkolt hétvégén az elővágtákon dobogós helyezést elérő versenyzőknek az idén tizedik évfordulóját ünneplő Nemzeti Vágtán. A 2017. szeptember 15-17. között megrendezett budapesti versenyen 72 magyarországi és határon túli település lovasa mérkőzött meg. A hagyományteremtő céllal alapított Szentkirályi Fair Play Díjat ezúttal is a legsportszerűbbnek ítélt versenyző kapta. A díjat az etikus versenyzést, a lovasversenyek szellemiségét és szabályait leginkább tiszteletben tartó résztvevőnek ítélik oda. A Hősök terén megrendezett lovas fesztiválon Nagy Arnold, Temerin lovasa nyerte el az elismerést, aki a Nemzeti Vágta során végig sportszerűen versenyzett. A döntőben a második helyen lovagolt, de Füzér lovasának lova a futam során kifelé dőlt, határeset volt, hogy lekeresztezés történt-e.

Bővebben... [Szentkirályi Fair Play Díj]

Nagy Polett sikere

A HH Sheikha Fatima Bint Mubarak Ladies World Championship belgiumi állomásának egyik futamán, Nagy Polett nagy küzdelemmel harmadikként ért célba. A 19 éves esztergomi zsokénak lehetősége nyílt kipróbálnia magát a HH Sheikha Fatima Bint Mubarak Ladies World Championship egyik futamán, amelyet női amatőr illetve profi lovasoknak írtak ki Oostende-ben augusztus 14-én. “Sajnos az ír lovas megsérült, így kilencen álltunk starthoz az 1000 méteres, egyenes pályás gyep versenyen. A Mulhim névre hallgató lovat kaptam, aki szívvel-lékkel küzdött, így sikerült megszereznünk a harmadik helyet. A verseny előtt egy héttel értesültem arról, hogy a Belgiumban lévő versenyre amatőr lovasként mehetek. Hihetetlenül boldog voltam, mivel eddig még sosem lovagoltam ebben a sorozatban, és természetesen izgatottan vártam már. Nagyon jó érzéssel töltött el, mikor láttam, hogy harmadik vagyok. Első helyen Mulhim istállótársa, Mirna ért célba az angol zsokéval, Rosie Jessoppal, második pedig a német Monique Lubcke lett.”

Forrás: lovasok.hu

Suták Csenge győzelme

Augusztus 20-án az arab telivérek körversenyét, a HH Sheikha Fatima Bint Mubarak Ladies World Championship varsói állomását, hazánk legjobb női zsokéja, a tavalyi ranglista második helyezettje, Suták Csenge nyerte. Rendkívül izgalmas futamnak bizonyult a varsói, hiszen Csenge és angol riválisa Joanna Mason, hatalmas csatát vívtak a győzelemért az 1800 méter hosszú galopp síkversenyen. A hölgyek dolgát nehezítette a hatalmas eső és mély talaj. Suták Csenge kiharcolt győzelmének értékét pedig tovább növeli, hogy lovát vert helyzetből sikerült felráznia.

Magyar lipicaiak sikere

Július 14-16-án rendezték meg Kitapolcsányban a Szlovák Nemzeti Bajnokságot, melynek nyitott versenyszámain Az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad lipicai ménjei is részt vettek lovasaikkal. A fiatal lovak – Conversano XXVIII-2 (Konyak) Bálint Tamással, és Maestoso XXXIII-31 (Mentor) Mikó Tamással – kiváló teljesítményt nyújtottak. Mindhárom napon 70% körüli, vagy afeletti pontokat értek el, így győztek kategóriájukban. A mindössze négyéves Konyak élete második versenyén 79%-os eredménnyel zárta a megmérettetést, ami kiemelkedő eredmény. Maestoso XXXIV-7 (Mókás) és Dallos Eszter párosa is itt debütált, 67%-os eredményük a gyermek előkészítő versenyszámban igen ígéretes kezdet. Favoy XXVIII-26 (Faust) és Mikó Tamás már évek óta rutinos, összeszokott párost alkotnak, és Szent György Díjban, valamint Intermediare I. zenés kűrben a kiegyensúlyozott 65%-os eredményt tudtak hozni. Mindegyik mén Dallos Gyula mesteredző segítségével készül a versenyekre.

Bábolnai világkupa

A Bábolna Nemzeti Ménesbirtok kiemelt nemzetközi versenyt rendezett: a legendás ménesparancsnok, Pettkó-Szandtner Tibor emlékét őrző verseny idén világkupa minősítést kapott. Egy ország egy szezonban csak egy ilyen rangos versenyt rendezhet. A Nemzeti Lovarda felújítása miatt a felnőtt CSIO versenynek idén Bábolna adhatott otthont. A régió egyik legnagyobb eseményére tíz nemzet közel 160 lovasa 230 lóval nevezett, a fiatal ló és U25 korosztály mellett 110 cm-től 160 cm-ig rendeztek versenyszámokat. Magától értetődik, hogy szinte a teljes hazai élmezőny starthoz állt. A Pettkó-Szandter Tibor emlékverseny második napjának legmagasabb versenyszámában is osztrák győzelem született. Markus Saurugg Baloubet By Etl-el magabiztosan nyerte meg a számot, megelőzve a román színekben versenyző Andrea Hercket Quintus II-vel. A legjobb magyar teljesítményt Vándor Zsófia hozta, aki Quintusszal a harmadik helyen végzett.